326036-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Kristianstad: Trycktjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tryckeritjänster Skånetrafiken
Referensnummer: 2022-O001209
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79820000 Trycktjänster - MA12 - MA11
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Skåne upphandlar tjänster för Skånetrafiken som omfattar tre delområden:
Delområde 1 Värdetryck
Delområde 2 Fordonsreklam
Delområde 3 Kampanjfoliering av väderskydd, bussar och tåg
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 43 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
22000000 Trycksaker och tillhörande produkter, 22450000 Trycksaker med säkerhetstryck, 22458000 Måttbeställda trycksaker, 22460000 Reklamtrycksaker, varukataloger och manualer, 79341000 Reklam, 79341400 Reklamkampanjer, 79800000 Tryckning och tillhörande tjänster, 79811000 Digitaltryckning, 79820000 Trycktjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen