326091-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Telekommunikationstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av tjänsten Teletal
Referensnummer: 21-3484
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
64200000 Telekommunikationstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
PTS upphandlar tjänsten Teletal som är en kostnadsfri och rikstäckande telefonitjänst för personer med funktionsnedsättning som behöver stöd vid telefonsamtal.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
64210000 Telefon- och dataöverföring, 79540000 Tolktjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen