326105-2025 - Resultat
Sverige – Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster – Ramavtal för VS, ventilation, kyla och styr
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal för VS, ventilation, kyla och styr
BeskrivningUpphandlingens syfte är att skapa ett ramavtal för att täcka beställarens behov av tekniska konsulter inom områdena VS, ventilation, kyla och styr. Beställaren avser att anta tre (3) leverantörer enligt rangordning.
Intern identifierareSFB-2024-00549
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71315200 Byggkonsulttjänster, 71321400 Konsulttjänster inom ventilation, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000