326124-2017 - ResultatSverige-Helsingborg: Post- och telekommunikationstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
KST och operatörstjänster.
Referensnummer: 17/5
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
64000000 Post- och telekommunikationstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Öresundskraft avser att upphandla operatörslösning avseende telefoni, datakommunikation och KST-lösning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
64200000 Telekommunikationstjänster, 64210000 Telefon- och dataöverföring
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen