2. Förfarande
Förfarande
Titel: Byggentreprenad anstalten Kristianstad Vä
Beskrivning: Entreprenaden avser en nybyggnation av kriminalvårdsanstalt i Vä, Kristianstad kommun. Anstalten ska vara säkerhetsklass 2.
Intern identifierare: 2026-12598
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000