326214-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Skövde: Avfallstransport
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Transporter av avfall
Referensnummer: AÅS2022.0002
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90512000 Avfallstransport
II.1.4.
Kort beskrivning
Transport av avfall från återvinningscentraler inom Avfall & Återvinning Skaraborg till mottagande anläggningar för respektive avfallsslag samt vissa specialtransporter inom insamlingen av hushållsavfall.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90511000 Sophämtning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen