326217-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Grävning och schaktning – VA-förnyelse Lorensberg etapp 1
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelVA-förnyelse Lorensberg etapp 1
BeskrivningVA- förnyelse i villabebyggelse med tillhörande arbeten såsom gatuåterställning, förnyelse elkanalisation, belysning samt optokanalisation.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45112000 Grävning och schaktning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106906:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45231110 Rörläggningsarbete, 45231300 Anläggningsarbete för vatten- och avloppsledningar, 45232000 Anläggnings- och tillhörande arbeten för rörledningar och kablar, 45332200 VA-arbeten