Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dynamiskt inköpssystem för naturvårdsbränning och efterbevakning
Referensnummer: 512-513-2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 75251000 Brandkårstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Länsstyrelsen Norrbotten genomför årligen planerade naturvårdsbränningar i skyddade områden i hela länet. Inom ramarna för ett dymaniskt inköpssystem välkomnar vi nu entreprenörer som kan hjälpa oss med naturvårdsbränning och efterbevakning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77200000 Skogstjänster, 77211000 Tjänster i samband med skogsavverkning, 77231000 Skogsskötsel, 92533000 Tjänster i naturreservat
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen