See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Komponenter till vattenrening i badanläggningar och reparationer
Beskrivning: Göteborgs Stad, Idrotts- och Föreningsförvaltningen genomför en ramavtalsupphandling av Komponenter till vattenrening i badanläggningar samt i förekommande fall tillhörande reparationer och installationer. Upphandlingen är uppdelad i delområden; Delområde 1 - Komponenter till vattenrening i badanläggningar Delområde 2 - Reparationer och installationer i badanläggningar
Intern identifierare: 2023/00382
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Ytterligare om kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 42912330 Vattenreningsutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 42912300 Maskiner och apparater för filtrering eller rening av vatten, 43324100 Utrustning till simbassänger, 50500000 Reparation och underhåll av pumpar, ventiler, kranar, metallbehållare och maskiner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Göteborgs Stad, Idrotts- och Föreningsförvaltningen (IOFF) genomför en upphandling av komponenter till vattenrening i badanläggningar samt i förekommande fall tillhörande reparationer och installationer. IOFF ansvarar för underhåll av 8 badanläggningar i Göteborg. Upphandlingen är indelad i följande delområden: Delområde 1 - Komponenter till vattenrening i badanläggningar Delområde 2 - Reparationer och installationer i badanläggningar
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delområde 1 Komponenter till vattenrening
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Delområde 2 Reparationer och installationer
Ytterligare klassificering (cpv): 45212212 Anläggningsarbete för simbassäng