326469-2024 - Resultat
Sverige – Tvätt- och kemtvättstjänster – Tvättservice till hemtjänst Norra innerstaden
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTvättservice till hemtjänst Norra innerstaden
BeskrivningTvättservice till kunder som har valt de kommunala hemtjänstutförare inom Norra innerstadens stadsdelsförvaltning.
Intern identifierareNI 2023/1118
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 98310000 Tvätt- och kemtvättstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 98311000 Tvättinsamling, 98311100 Tvätthantering, 98312000 Textilrengöring
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareTvättservice till hemtjänst Norra innerstaden