326487-2021 - ResultatSverige-Timrå: Snöröjning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vinterväghållning
Referensnummer: UH-2021-18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90620000 Snöröjning
II.1.4.
Kort beskrivning
TImrå kommun upphandlar i samverkan med AB Timråbo avtal för snöröjniningstjänster.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Tjänsten avser snöröjning, sandning och borttransport av snö. Arbetena ska utföras i de delar av kommunen som framgår av upphandlingsdokumenten.
Anbud kan lämnas på hela eller delar av efterfrågat behov (en position, flera positioner, samtliga positioner).