326517-2016 - PlaneringSverige-Ludvika: Hushållstextilier
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Textilier, gardiner, till offentlig miljö.
Referensnummer: GNU 2014/66
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39510000 Hushållstextilier
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar leverans av gardiner m.m. inklusive sömnad, montering, måttagning, uppsättning och tillbehör till offentlig miljö.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Borlänge
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39510000 Hushållstextilier, 39500000 Textilvaror, 39515000 Gardiner, draperier, gardinkappor och rullgardiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Falun
Del nr: 2
Gagnef
Del nr: 3
Hedemora
Del nr: 4
Ludvika
Del nr: 5