326556-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Ludvika: Tjänster för offentliga telefoner
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dalagemensam telefoni.
Referensnummer: GNU 2015/146
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
64211000 Tjänster för offentliga telefoner
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet omfattar leverans av funktioner, tjänster och produkter enligt förfrågningsunderlaget och införande av en dalagemensam telefonilösning till alla 15 kommuner i Dalarna. Upphandlingen avser också service, support och underhåll samt utbildning, utveckling och tillkommande konsultinsatser under avtalsperioden.
Erbjudna funktioner och tjänster skall levereras för att kunna nyttjas dygnet runt årets alla dagar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen