2. Förfarande
Förfarande
Titel: Revisionstjänster till kommunens revisorer
Beskrivning: Upphandlingen omfattar revisionstjänster i form av sakkunnigt biträde till stadens förtroendevalda revisorer. Uppdraget består av uppdragsledarskap, processtöd i revisionsprocessens olika delar, aktiv granskning samt utvecklings- och utbildningsinsatser, enligt angivet i upphandlingsunderlagen.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:121527:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79212000 Revision, 79212100 Finansiell revision, 79212200 Internrevision, 79212300 Tjänster i samband med i lag föreskriven revision, 79210000 Redovisning och revision, 79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster