See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vinterväghållning
Beskrivning: Upphandlingen omfattar delar av Varbergs kommuns behov av vinterväghållning och är strukturerad utifrån respektive verksamhetsområdes specifika förutsättningar och behov och kommer att resultera i ramavtal för löpande avrop av det samlade behovet under avtalstiden. Lastning och bortforsling av snömassor till angiven plats kan avropas för samtliga områden.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0031
Titel: Område 25 LOFA
Del (anbudsområde): LOT-0032
Titel: Område 26 LOFA
Del (anbudsområde): LOT-0033
Titel: Område 27 LOFA
Del (anbudsområde): LOT-0034
Titel: Område 28 LOFA
Del (anbudsområde): LOT-0001
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Hamn och gatuförvaltningen Område Bua
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Hamn och gatuförvaltningen Område Lastbilsrunda
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Hamn och gatuförvaltningen Område Varberg Norr
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Hamn och gatuförvaltningen Område Träslövsläge
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Hamn och gatuförvaltningen Område Tvååker
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Hamn och gatuförvaltningen Område 2
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Hamn och gatuförvaltningen Område 3
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Hamn och gatuförvaltningen Område 5
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Hamn och gatuförvaltningen Område 6
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Hamn och gatuförvaltningen Område 7
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: LOFA Område 8
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: Hamn och gatuförvaltningen Område 1
Del (anbudsområde): LOT-0014
Titel: LOFA Område 9
Del (anbudsområde): LOT-0015
Titel: Område 10 LOFA
Del (anbudsområde): LOT-0016
Titel: Hamn och gatuförvaltningen Område 4
Del (anbudsområde): LOT-0017
Titel: Område 11 LOFA
Del (anbudsområde): LOT-0018
Titel: Område 12 LOFA
Del (anbudsområde): LOT-0019
Titel: Område 13 LOFA
Del (anbudsområde): LOT-0020
Titel: Område 15 LOFA
Del (anbudsområde): LOT-0021
Titel: Område 16 LOFA
Del (anbudsområde): LOT-0022
Titel: Område 17 LOFA
Del (anbudsområde): LOT-0023
Titel: Område 18 LOFA
Del (anbudsområde): LOT-0024
Titel: Område 19 LOFA
Del (anbudsområde): LOT-0025
Titel: Område 20 LOFA
Del (anbudsområde): LOT-0026
Titel: Område 21 LOFA
Del (anbudsområde): LOT-0027
Titel: Område 22 LOFA
Del (anbudsområde): LOT-0028
Titel: Område 23 LOFA
Del (anbudsområde): LOT-0029
Titel: VFAB Område 29
Del (anbudsområde): LOT-0030
Titel: Område 24 LOFA