See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Avfallshämtning Umeå C
Beskrivning: Fastighetsnära insamling av avfall i Umeå område C. Mat- och restavfall samt returpapper och förpackningar.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:106030:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90511400 Pappersinsamling, 90511300 Insamling av avfall, 90512000 Avfallstransport, 90511000 Sophämtning