32673-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Insamling av avfall – Avfallshämtning Lomma, Svedala och Kävlinge kommun
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Avfallshämtning Lomma, Svedala och Kävlinge kommun
Beskrivning: Upphandlingen avser hämtning av avfall från en-, två- och flerbostadshus, gemensamhetsanläggningar, samlokaliserade verksamheter. Upphandlingen omfattar även utdelning av av matavfallspåsar och tillbehör, införande av 4-fackshämtning från en- och tvåbostadshus i Kävlinge kommun samt ommärkning av kärl i Lomma och Svedala Kommun.
Intern identifierare: 2023-107
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90511300 Insamling av avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000