Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kemtekniska produkter
Referensnummer: UH-2023-13
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39830000 Rengöringsmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Kommunerna Burlöv, Kävlinge, Lomma och Svedala kommun med helägda bolag bjuder intresserade leverantörer att inkomma med anbud i denna upphandling som avser kemtekniska produkter, städ-, papper- och plastprodukter, samt maskindiskmedel.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39830000 Rengöringsmedel, 18424300 Engångshandskar, 33711430 Engångsservetter, 39222100 Engångsartiklar för catering, 39222120 Engångskoppar, 39800000 Rengörings- och polermedel, 39831210 Maskindiskmedel, 39831300 Golvrengöringsmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kemtekniska produkter, 16000000, kr