Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Helpdesksystem med självbetjäning
Referensnummer: 1761-2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72253000 Helpdesk- och stödtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Domstolsverket inbjuder till anbudsgivning avseende helpdesksystem med självbetjäning för samtliga myndigheter inom Sveriges Domstolar. Upphandlingen omfattar leverans av systemet, införandeprojekt, tjänster för underhåll och support samt för förvaltning och vidareutveckling av systemet i enlighet med upphandlingsdokumenten i sin helhet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72253000 Helpdesk- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen