See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Inhyrning av entreprenadmaskiner utan förare
Beskrivning: Upphandlingen avser inhyrning av fabriksnya entreprenadmaskiner utan förare att användas för utförande av uppdrag i huvudsak på Filborna Återvinningsanläggning i Helsingborg men även på NSR:s övriga anläggningar i nordvästra Skåne.
Intern identifierare: 24/0333
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 42415310 Fordon utan förare
Ytterligare klassificering (cpv): 34144710 Hjullastare, 43000000 Maskiner för brytning och byggnadsarbeten, 43200000 Schakt- och grävmaskiner samt tillhörande delar, 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000