Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lastväxlarfordon 2022
Referensnummer: 231-1203/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34142100 Lastbilar med hissflak
II.1.4.
Kort beskrivning
SSBF upphandlar tre (3) lastväxlarfordon med delad leverans, där två (2) fordon ska levereras under 2022 samt ett (1) fordon under 2023. Övriga krav återfinns i upphandlingsdokumenten.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34130000 Motorfordon för godstransport, 34134100 Lastbilar med flak, 34140000 Tyngre motorfordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen