326774-2022 - ResultatSverige-Sundbyberg: Reklam och marknadsföring
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för kommunikationstjänster
Referensnummer: 2021/0627
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Myndigheten för delaktighet inbjuder intresserade leverantörer att ansöka om att delta i selektivt förfarande avseende upphandling av ramavtal för kommunikationstjänster.
Upphandlingen avser en strategisk, kreativ och rådgivande partner i utvalda delar av MFD:s interna och externa kommunikations-, informations- och marknadsföringsarbete. Upphandlingen omfattar även produktion av material, från idé till färdig produkt. Uppdrag inom detta tjänsteområde avser utförande utöver det som täcks av egna resurser.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser en strategisk, kreativ och rådgivande partner i utvalda delar av MFD:s interna och externa kommunikations-, informations- och marknadsföringsarbete.
Upphandlingen omfattar även produktion av material, från idé till färdig produkt.