2. Förfarande
Förfarande
Titel: Backuplösning
Beskrivning: Ramavtalet omfattar installation och support av en (1) backuplösning.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:129437:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 51000000 Installation (utom programvara), 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Konsultstöd.