32683-2020 - ResultatSverige-Jönköping: Byggnation av domstolsbyggnad
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Domstol Hudiksvall
Referensnummer: 1607-2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45216112 Byggnation av domstolsbyggnad
II.1.4.
Kort beskrivning
Domstol Hudiksvalls tingsrätt
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen