326831-2019 - ResultatSverige-Kristianstad: Kuddar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Positioneringskuddar
Referensnummer: 2018-O000935
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39516110 Kuddar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Positioneringskuddar
Samupphandling för Region Skåne, Halland och Blekinge.
Region Skåne ansvarar för upphandlingen
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen