2. Förfarande
Förfarande
Titel: Myndighetsbesiktningar Tryck och lyft
Beskrivning: Upphandlingen syftar till att teckna avtal med leverantörer som tillhandahåller besiktningsman för besiktningspliktiga installationer såsom hissar, lyftanläggningar osv samt för trycksatta installationer såsom autoklaver, tryckkärl med mera.
Intern identifierare: 2024-FA000159
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71630000 Teknisk besiktning och provning
Ytterligare klassificering (cpv): 71631400 Teknisk besiktning av tekniska konstruktioner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000