2. Förfarande
Förfarande
Titel: RD-net
Beskrivning: Denna upphandling omfattar tjänsteleverans för drift och utveckling av Region Dalarnas IP-nätverk, benämnt RDnet, i enlighet med beskrivningar i upphandlingsdokumentens samtliga delar.
Intern identifierare: RS 2025/403
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 64000000 Post- och telekommunikationstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 32400000 Nät, 32412000 Kommunikationsnät
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000