326876-2022 - ResultatSverige-Tranemo: Brandskyddstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulter Brandskyddsprojektering
Referensnummer: UPH/2021:76
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
75251110 Brandskyddstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av konsulter inom kompetensområdet brandskyddsprojektering.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44482000 Brandskyddsanordningar, 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71317000 Konsulttjänster för skydd mot och kontroll av faror
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen