32688-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Tumba: Handledning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Handledningstjänster Botkyrka kommun
Referensnummer: 2017:361
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80590000 Handledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Dynamiskt inköpssystem för handledningstjänster inom fyra områden:
1. Handledning inom socialt arbete
2. Handledning inom vård och omsorgsarbete
3. Handledning inom arbetsmarknads- och vuxenutbildningsverksamhet
4. Handledning inom utbildningsverksamhet
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 12 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: diarienr 2017:361
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 85310000 Socialt arbete, 85312300 Vägledning och rådgivning, 85312320 Rådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Dynamiskt inköpssystem för handledningstjänster.