326907-2022 - ResultatSverige-Lund: Arkitekttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inredningsarkitekttjänster
Referensnummer: 21/101
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71200000 Arkitekttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser inredningsprojektering till Lunds universitet. Lunds universitet har ett flertal typer av lokaler som kan bli aktuella för inredningsprojektering. Det inkluderar bl.a. lärande-, administrativa- och offentliga miljöer, samt laboratorium.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79931000 Inredningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen