2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vattenvårdsåtgärder Östra Ramlösa
Beskrivning: Upphandlingen omfattar avtal avseende våtmark och vattendragsrestaurering vid Östra Ramlösa, Helsingborgs kommun. Åtgärderna genomförs huvudsakligen i känsliga och komplexa miljöer och därför ställs höga krav på uppdragstagarens kunskap och kompetens vid planering och genomförande.
Intern identifierare: MF 00053/2024
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45112000 Grävning och schaktning
Ytterligare klassificering (cpv): 45112100 Dikesgrävning, 45240000 Anläggningsarbete för vattenprojekt, 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Vattenvårdsåtgärder Östra Ramlösa