See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Sittvagnar
Beskrivning: Upphandling tillsammans med Region Blekinge och Region Halland av Sittvagnar. Region Skåne är drivande
Intern identifierare: 2023-O002613
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 33196000 Medicinska hjälpmedel, 33196200 Hjälpmedel för funktionshindrade personer, 34912100 Sittvagnar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Administrativa föreskrifter