2. Förfarande
Förfarande
Titel: Livsmedel, Grossistsortiment
Beskrivning: Upphandlingen avser grossistsortiment där följande varuområde ingår; Djupfryst Färskvaror/kylvaror Kolonial/speceri UM myndigheter som ingår i upphandlingen är; Alvesta kommun Lessebo kommun Ljungby kommun Markaryds kommun Tingsryds kommun Uppvidinge kommun Växjö kommun Älmhults kommun Växjö pastorat
Intern identifierare: KS 2023-00138:1
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
Ytterligare klassificering (cpv): 15500000 Mejeriprodukter, 15890000 Diverse livsmedel och torrvaror, 15896000 Djupfrysta livsmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Grossist