Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Phosphorus Treatment of Magelungen, Stockholm, through Phosphorus Precipitation
Stockholm Vatten och Avfall (‘SVOA’ or the ‘Client’) hereby invites interested and relevant tenderers to submit tenders for phosphorus precipitation in Magelungen, a transitional water in Stockholm, Sweden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90733000 Tjänster avseende vattenföroreningar, 90740000 Spårning, övervakning och återställning av förorenande ämnen
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen