327046-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Norrköping: Programvara för särskild industri
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mobilspårningstjänst
Referensnummer: 19-02967
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48100000 Programvara för särskild industri
II.1.4.
Kort beskrivning
Sjöfartsverket inbjuder ert företag att lämna anbud i upphandling av Mobilspårningstjänst som omfattar funktionalitet för mobilpositionering för JRCC, Sjö- och flygräddningscentralen att använda vid lokalisering av nödställd vid sjö- och flygräddningstjänst.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38112100 Navigations- och positionsbestämningssystem (GPS eller liknande), 48200000 Programvara för nätverk, Internet och intranät, 48810000 Informationssystem, 64210000 Telefon- och dataöverföring, 72250000 System- och stödtjänster, 72253200 Stödtjänster för system
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen