See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Drift och Underhåll av signalanläggningen på Tvärbanans Kistagren (Norra Ulvsunda till Bromma flygplats)
Beskrivning: Drift och underhåll av signaltekniska utrustningen på driftsatt anläggning tillhörande Tvärbanan Kistagren (sträckan Norra Ulvsunda till Bromma flygplats) för att säkerställa fortsatt underhåll av anläggningen.
Intern identifierare: TN 2022-0163
Förfarandets viktigaste kännetecken: Direktupphandling enligt 19 a kap. 4§ punkt 2 LUF på grund att det av tekniska skäl inte finns någon konkurrens. Drift och Underhåll av signalanläggningen på Tvärbanans Kistagren (Norra Ulvsunda till Bromma flygplats) för perioden 2026-07-01-2029-06-30 med möjlighet till förlängning med 1 + 1 år.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50220000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för järnvägar och annan utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 45259000 Reparation och underhåll av anläggningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000