327086-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Trädvård – Trädvårdstjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTrädvårdstjänster
BeskrivningUpphandling av Trädvårdstjänster till Ängelholms kommun. Uppdraget omfattar bland annat trädfällning, beskärning, stubbfräsning, trädbesiktning och hantering av avfall och virke. Även specialiserade insatser som riskbedömning enligt TRAQ, växtbäddsrenovering och etableringsskötsel ingår. Anbudsgivaren ska ha tillgång till ETW-certifierad personal. Upphandlingen omfattar även konsulttjänster inom projektering, ritningar och planering. Avtalets planerade startdatum är 2025-08-15.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 77211500 Trädvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:110480:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 77000000 Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster