327113-2023 - PlaneringSverige-Uppsala: Medicinsk utrustning
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI Intubering och tillbehör
Referensnummer: "ANGE Dnr"
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Inför kommande upphandling av material till intubering och tillbehör utför Varuförsörjningen en RFI.
Artiklar som kommer att ingå i upphandlingen, se nedan:
Bronkealtuber, endotrakealtuber, larynxmasker, nästuber, svalgtuber, trakealkanyler, nackband, ledare och cufftrycksmätare mm.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33157000 Utrustning för gasbehandling och annan andningsstödjande utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen