Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal maskinhyra m.m
Referensnummer: 21/67
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 70220000 Uthyrning eller leasing av egendom annan än bostäder
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar Beställarnas behov av att hyra liftar samt hyresmaskiner och verktyg m.m. inom det geografiska området Västerviks kommun.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42400000 Lyft- och hanteringsutrustning samt delar till sådan utrustning, 44510000 Verktyg, 45500000 Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen