327168-2020 - ResultatSverige-ÅNGE: Reklam och marknadsföring
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommunikationsbyråtjänster
Referensnummer: Ref nr 2020/01
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Ånge kommun upphandlar Kommunikationbyråtjänster. Syftet med upphandlingen är att tillgodose behovet av kommunikations- och reklambyråtjänster inklusive strategisk kommunikation och materialproduktion. Det kan omfatta allt från idéarbete, medieval och arbete av strategisk art till framställning av foldrar och andra trycksaker, grafisk produktion (både digitalt och på papper). Uppdragen kräver organisation för projektledning, planering, genomförande och uppföljning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79342000 Marknadsföring, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen