32720-2021 - ResultatSverige-Östhammar: Avfallshantering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Behandling av biologiskt matavfall och insamlat fett från fettavskiljare
Referensnummer: KS-2020-559
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90510000 Avfallshantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Behandling av biologiskt matavfall
Upphandlingsförfarande
Upphandlingen genomförs i enlighet med lag (2016:1145) om offentlig upphandling, LOU, med ett Öppet förfarande.
Sista anbudsdag
Anbud ska vara Östhammars kommun tillhanda senast
2020-11-25 23:59
Beskrivning av upphandlingen
Östhammars kommun bjuder härmed in leverantörer att lämna anbud i upphandlingen av ett ramavtal avseende behandling av biologiskt matavfall, förpackat matavfall och insamlat fett från fettavskiljare.
Kontaktperson
Beställarens kontaktperson under anbudstiden
Upphandling:Isabelle Adevik, UpphandlareE-mail: isabelle.adevik@osthammar.se
Observera att förfrågningar av teknisk karaktär eller upphandlingsfrågor under anbudstiden inte får ställas direkt till kontaktpersonen utan ställs via TendSign och funktionen "frågor och svar". Beställaren besvarar endast frågor som ställts i "frågor och svar
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90500000 Avfallstjänster
II.2.4.