32721-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas) – Patientnära analysinstrument och snabbtester 2024 SLL418
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelPatientnära analysinstrument och snabbtester 2024 SLL418
BeskrivningUpphandlingen utgör en ramavtalsupphandling och omfattar instrument, reagenser, tester och kontrollmaterial avsedda att användas för patientnära analysverksamhet.
Intern identifierareFSN 2023-0366
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Ytterligare klassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 85148000 Medicinsk analys
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000