327238-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Uppsala: Steriliseringspåsar eller -förpackningar av papper
Meddelande om upphandling
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande myndighetens benämning på upphandlingen
Steriliseringsmaterial.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Uppsala län.
Nuts-kod SE121 Uppsala län
II.1.4.
Information om ramavtal
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandlingen avser ramavtal på steriliseringsmaterial enligt beskrivning i detta förfrågningsunderlag inklusive bilagor.
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
33198200 Steriliseringspåsar eller -förpackningar av papper, 33191000 Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien
II.2.
Upphandlingens omfattning
II.2.1.
Total mängd eller omfattning
II.2.2.
Information om optioner