See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ballast material och jord
Beskrivning: Omfattar upphandling av ramavtal för hämtning och leverans av ballastmaterial samt jord. Upphandlingen är uppdelad på tre anbudsområden. 1. Avhämtat ballast 2. Levererat ballast 3. Avhämtat/levererat -jord Vi kommer teckna avtal med en (1) anbudsgivare per område. Anbudsgivaren kan lämna anbud på ett eller flera anbudsområden.
Intern identifierare: 2026TEN/0064
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast
Ytterligare klassificering (cpv): 14000000 Gruvprodukter, basmetaller och tillhörande produkter, 14212400 Jord
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: 1. Avhämtat ballast
Beskrivning: Avhämtat material stenmjöl, bergkross, makadam mm.
Intern identifierare: 1. Avhämtat ballast
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: 2. Levererat ballast
Beskrivning: Omfattar levererat material stenmjöl,bergkross, makadam mm
Intern identifierare: 2. Levererat ballast
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: 3. Levererat/hämtat- Jord
Beskrivning: Anbudsområdet omfattar leverans och hämtning av jord
Intern identifierare: 3. Levererat/hämtat- Jord