Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Webbaserade testverktyg och konsultationsstöd vid urval i samband med rekrytering av nya medarbetare och chefer
Referensnummer: Af-2018/0058 2704
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79635000 Bedömningstjänster vid rekrytering
II.1.4.
Kort beskrivning
Definition av tjänster,
De tjänster som efterfrågas är arbetspsykologiska tester som mäter olika förmågor. De arbetspsykologiska testerna kommer att användas för rekrytering, potentialbedömning och urval av chefer och medarbetare.
Utöver själva testerna efterfrågas även konsultstöd och utbildning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48310000 Programvara för dokumentredigering, 48613000 Elektronisk databehandling, 48614000 Datainsamlingssystem, 48700000 Verktygsprogram, 48810000 Informationssystem, 79635000 Bedömningstjänster vid rekrytering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen