32737-2017 - ResultatSverige-Norrköping: Läkarvård och tillhörande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling avseende medicinska tjänster vid utrikes verkställighetsresor.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 25: Hälso- och sjukvård och socialtjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sverige.
Nuts-kod SE Sverige
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Kriminalvården med organisationsnummer 202100-0225 inbjuder Er härmed att lämna anbud på Kriminalvårdens upphandling avseende medicinska tjänster vid utrikes verkställighetsresor med flygcharter och reguljära resor.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
85120000 Läkarvård och tillhörande tjänster, 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 85100000 Hälsovårdstjänster, 85121200 Medicinska specialisttjänster, 85141200 Sjukskötersketjänster
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.