327378-2022 - ResultatSverige-Göteborg: Utskick
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fysiska utskick
Referensnummer: 110-43843-2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79571000 Utskick
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att teckna ett ramavtal med en leverantör som kan täcka det behov som Länsstyrelsen har av utskrift och utskickstjänster.
Länsstyrelsen utför idag egna utskick men behöver hjälp med att utföra till exempel större utskick eller när myndigheten inte har möjlighet att utföra utskriften och utskicken själva.
Geografiskt kommer utskicken att ske mest i Västra Götalands län men även nationella och internationella utskick kan bli aktuellt.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79570000 Sammanställning av adressregister och utskick
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Syftet med upphandlingen är att teckna ett ramavtal med en leverantör som kan täcka det behov som Länsstyrelsen har av utskrift och utskickstjänster.