327379-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Gaser – Gas och gasol
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelGas och gasol
BeskrivningUpphandlingen avser kommunens samlade behov av gas och gasol levereras i gasflaska. Ramavtalet inkluderar både hyra och köp av gas- och gasolflaskor.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 24100000 Gaser
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123732:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 24000000 Kemiska produkter, 65200000 Gasdistribution och tillhörande tjänster