Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stensättning
Referensnummer: 0926/21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50230000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende vägar och annan utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar stensättning på förvaltad mark inom Göteborgs Stads geografiska område. Uppdragen kan omfatta ny- och omsättning, både med och utan mönster, såsom bågsättning, även andra typer av mönster och anpassningar kan förekomma.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45262510 Stenarbeten, 45432112 Stenläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen