Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dynamiskt inköpssystem för Naturvårdstjänster
Referensnummer: 512-3189-2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77200000 Skogstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Underhållsröjning inklusive eldning och stolptillverkning på ön Utö i naturreservatet Tromtö och ön Sibbaskär i naturreservatet Almö.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77211300 Trädröjning, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77341000 Beskärning av träd, 92533000 Tjänster i naturreservat
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Underhållsröjning på öäar utan fast förbindelse inklusive eldning och stolptillverkning på ön Utö i naturreservatet Tromtö och ön Sibbaskär i naturreservatet Almö.